Adele mbetet jashtë listës së të nominuarve për çmimet Grammy

Artistja e njohur, Adele nuk është nominuar në asnjë kategori për Grammy Awards.
Pavarësisht se kohët e fundit publikoi një nga albumet më të vlerësuara nga kritikët, artistja e “Easy on Me” nuk kishte të drejtë të nominohej për çmimet Grammy 2022.
Pse? Sepse as “30” dhe as “Easy on me” nuk u publikuan përpara 30 shtatorit 2021 – ditën kur mbyllet dritarja e pranueshmërisë për çmimet Grammy të vitit të ardhshëm.
Albume të tjera të zhurmshme të vitit 2021 që nuk arritën të nominohen për çmimet Grammy për shkak të datave të tyre të publikimit përfshijnë “=” të Ed Sheeran, “Something for Thee Hotties” të Megan Thee Stallion, “Still Over It” të Summer Walker, Bruno Mars dhe Anderson Paak “An Evening Me Silk Sonic” dhe “Red (Versioni i Taylor) të Taylor Swift.
Këtë vit shënohet edicioni i 64-të i Grammy, i cili mbahet më 31 janar të vitit 2022./21Media

Back to top button