Adisi i dedikon fjalë të veçanta Fifit në Ditën e Gruas

Këngëtarja, Filloreta Raçi ka kohë që e ka bërë publike lidhjen e saj me të dashurin, Adis Patushi.
Ndërkaq, sot me rastin e Ditës së Gruas Adisi i ka bërë një dedikim special Fifit.
”Ti m’ke tregu e m’ke msu me dasht femren. M’ke msu me e kuptu se kush je. Ti je forca e femres”, i ka shkuar Adisi artistës.

Sot në Prishtinë për nder të kësaj dite është mbajtur një marsh kundër vrasjeve të grave.
Grupi organizativ ”Marshojmë S’festojmë”, sot nga ora 10:00 kanë marshuar për të kundërshtuar dhunën ndaj grave, e që në fund ato edhe vriten nga gjinia e kundërt.
Ky marsh, përveç në Prishtinë, do të mbahet edhe në Obiliq, Mitrovicë, Pejë, Rahovec dhe Gjilan.
Sipas organizatorëve të marshit, janë gjykatat, prokuroria dhe mbrojtësit e viktimave, një nga shkaktarët kryesorë që kanë rezultuar që nga viti 2010, 48 gra të vriten nga burrat në Kosovë./21Media

Back to top button