Shoferi kishte humbur kontrollin

Shoferi kishte humbur kontrollin

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në Unazën e Shkozës në Durrës.

Sipas informacioneve të policisë në në aksin rrugor Shkozet-Plepa, shoferi i një veture ka humbur kontrollin dhe është përplasur me trafikndarësen dhe më pas ka dalë nga rruga. Si pasojë ka humbur jetën shtetasi E.B 30 vjeç, drejtuesi i mjetit.

“Më datë 01.11.2019, rreth orës 00:20, në aksin rrugor Plepa-Shkozet, Durrës, mjeti tip ”Renault”, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me trafikndarësen, dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi mjetit shtetasi E.B., 30 vjeç, banues në Kavajë”, thotë policia.

Policia dhe grupi hetimor po punojnë për ndriçimin e rrethanave të aksidentit.