Arrestohet shoferi

Arrestohet shoferi

Një grua ka humbur jetën si pasojë e një aksident trafiku, mbrëmë rreth orës 21:20 në Lipjan.

Sipas policisë i dyshuari duke ngarë automjetin në mënyrë të pasigurt, ka goditur një këmbësore e e cila ka pësuar lëndime të rënda dhe si pasojë e lëndimeve ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës(QKUK).

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se i dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Vetëm gjatë 30 janarit kanë ndodhur 20 aksidente në komunikacion./21Media