Aksident në afërsi të Kaçanikut, pesë të lënduar, njëri prej tyre pjesëtar i KFOR-it

1 min read

Pesë persona janë lënduar, në mesin e tyre edhe një ushtar i KFOR-it, në një aksident trafiku sot në afërsi të Kaçanikut.

Aksidenti ka ndodhur ndërmjet një automjeti të KFOR-it dhe një veture private.

Të gjithë të përfshirët në aksident kanë marrë tretman mjekësor në vendngjarje përpara se të transportohen në spital.

“Policia Ushtarake Ndërkombëtare e KFOR-it aktualisht është duke hetuar shkakun e aksidentit në bashkëpunim me autoritetet vendore dhe ndërkombëtare. Detaje të mëtejshme do të publikohen kur të jenë të disponueshme, thuhet në njoftimin e KFOR-it.