Aktori i njohur u vra në Ukrainë

Aktori ukrainas Pasha Lee 34 vjeç ka vdekur në luftën në Ukrainë.

“Një burrë i vërtetë, miku im, një njeri i mrekullueshëm, një prezantues televiziv, një njeri i zgjuar – Pasha Lee. Sot ai dhe miqtë e tij kanë çuar ndihma humanitare në qytetin e Irpin. Aty ku jetonte vetë. Unë dua t’u them pushtuesve: “Për Pashain do të jeni përgjegjës veçmas“, tha Ahtem Seitablaev, zëdhënës i Batalionit 206.
Pasha Lee Ai u bë një nga yjet e filmit të parë horror “Galeria” (2007) nga Lubomyr Levitsky. Popullariteti i gjerë i erdhi artistit së bashku me pjesëmarrjen e tij në shfaqjen “Fabrika e Yjeve – 3”, versioni ukrainas./21Media
Back to top button