Ambasada e Italisë dënon ashpër sulmin ndaj EULEX-it dhe Policisë së Kosovës

Ambasada e Italisë në Kosovë ka dënuar fuqishqëm sulmet në veri ndaj EULEX-it dhe Policisë së Kosovës.
Përmes Twitter-it, në reagimin e tyre thuhet se “i dënojnë ashpër këto akte”.
“Sulmet ndaj policisë së Kosovës dhe personelit të sigurisë së bashkësisë ndërkombëtare si @EULEXKosovo nuk ka fare justifikime. Ne i dënojmë këto akte në termat më të ashpër”, bëhet e ditur në reagim./21Media

Back to top button