Ambasada e SHBA-ve: Vaksinimi është zgjidhja e vetme

1 min read

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka bërë thirrje për vaksinim kundër COVID-19.

Sipas Ambasadës, vaksinimi është e vetmja zgjidhje që të shpëtohen jetë dhe të mposhtet pandemia.

“Me Deltan vdekjeprurëse në rritje, vaksinimi është zgjidhja e vetme. Kur jeni të vaksinuar, nuk ka gjasa të merrni COVID19 dhe nëse e bëni, do të jetë një rast i butë. Mos bini pas dezinformatave – vaksinat janë të sigurta dhe efektive”, thuhet në postimin e Ambasadës në Facebook./21Media