Andre Onana i jep fund Botërorit, largohet nga Kameruni

Andre Onana është larguar nga skuadra e Kamerunit për Kupën e Botës përpara ndeshjes së tyre në fazën e grupeve kundër Serbisë pas një mosmarrëveshjeje me menaxherin e tij gjatë fundjavës.
Onana, 26 vjeç, u hoq nga skuadra e kombit të tij për ditën e ndeshjeve të hënën.
Ai dhe Rigobert Song diskutuan stilin e lojës së Onanës në seancën stërvitore të së shtunës, me ish-mbrojtësin që dëshironte që portieri i Interit të luante më drejtpërdrejt dhe të mos rrezikonte pranë portës së tij.
Pas bisedës, Song vendosi se ishte më mirë që Onana të mos ishte as në stol për pjesën tjetër të Kupës së Botës dhe një herë lojtari i të rinjve të Barcelonës u largua nga kampi për t’u kthyer në shtëpi./21Media

Back to top button