Angli 6-2 Iran, notat e lojtarëve, shkëlqen Saka

Ka përfunduar me fitore të thellë të Anglisë ndaj Iranit ndeshje e parë e Grupit B të Kampionatit Botëror.
Gjashtë gola i shënoi skuadra e drejtuar nga Gareth Southgate, dy prej të cilave erdhën nga ylli i Arsenalit Bakay Saka.
Për kontributin e dhënë, Saka u vlerësua me notënb e lartë 9.3, duke qenë edhe lojtari më i mirë në këtë ballafaqim.
Si më të dobëtit e ndeshjes ishin mbrojtësit e Iranit Cheshmi dhe Hosseini me notat 5.5.
Ja vlerësimi i të gjithë lojtarëve nga ndeshja Angli-Iran.
Pjesë e Grupit B janë edhe SHBA dhe Uellsi që do të ballafaqohen sonte nga ora 20:00.

Back to top button