Apeli lë në fuqi 50 vjet burg për babë e bir, vranë 23-vjeçaren

Ngjarja kishte ndodhur në vitin 2012

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi dënimin me 50 vjet burg për babë e bir Faik dhe Shkëlzen Buci. Ata akuzohen për vrasjen e 23-vjeçares, Eglantina Buci.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në vitin 2012 në Malin me Gropa dhe u zbardh vetëm pas rrëfimit të një dëshmitari, i cili u bë bashkëpunëtor i drejtësisë në vitin 2020.

Hetimi tregoi se Eglantina në atë kohë 23 vjeçe u mor në makinë nga i vëllai Shkëlzeni, siç thotë Prokuroria, me kërkesë të babait Faik Buci dhe u ekzekutua me armë zjarri në Malin me Gropa, ku edhe iu fsheh trupi.

Prokuroria doli në konkluzionin se shkak për vrasjen ishte bërë mospranimi nga e reja të për t’u fejuar me djalin e zgjedhur nga i ati dhe largimi nga banesa.

Dy të pandehurit kanë mohuar vazhdimisht akuzat dhe pritet që t’i drejtohen Gjykatës së Apelit me ankim për vendimin e fajësisë./oranews

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button