Brenda një dite në rrugët e Kosovës kanë ndodhur 38 aksidente trafiku, 16 aksidente me të lënduar dhe 22 aksidentet të tjera me dëme materiale.

Për 24 orë Polica e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 209 tiketa trafiku. Ndërsa, 833 persona janë gjobitur shkak i mos respektimit të masave mbrojtëse ndaj COVID-19.

Për periudhën 24 orëshe policia ka arrestuar 23 persona, 18 janë dërguar në mbajtje, një në ndalim policor dhe dy në vuajtje të dënimit./21Media