Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën janë arrestuar dy persona të dyshuar, për përfshirje në vjedhjen e një telefoni në parkun e qytetit në Mitrovicë.

Të dyshuarit janë identifikuar nga ankuesi.

“Arrestimi i personave të dyshuar N.L., 23 vjeçar dhe B.P., 23 vjeçar është bërë mbi dyshimet të arsyeshme dhe pas procedurave intervistuese, të dyshuarve me urdhër të prokurorit kujdestar ju është shqiptuar masa e ndalimit policor dhe ndaj tyre është inicuar rasti “Vjedhje””, ka njoftuar policia./21Media