Një vajzë tre-vjeçare ka arritur të shpëtoi nga ajo që mund të ketë qenë një incident i tmerrshëm pasi u kap në bishtin e një balone dhe përplas dhunshëm në ajër.

Fëmija ishte në festivalin ndërkombëtar në Hsinchu të Tajvanit, dje kur erërat e forta përfshinë festivalin, transmeton rtv21.tv.

Bishti i balonës fluturake disi u mbështoll në stomakun e vajzës dhe ajo u tërhoq në ajër.

Pamjet nga ngjarja treguan se vëzhguesit bërtisnin dhe mbanin duart lart për t’u përpjekur të kapnin vajzën ndërsa ajo fluturonte në ajër.

Balona e tundi me dhunë për disa sekonda para se një person në tokë të arrijë ta tërheqë vajzën poshtë. Grupi i cili kishte vrapuar pas fëmijës, atëherë arriti ta kapte.

Pavarësisht pamjeve të tmerrshme, “Taiwan News” raportoi se vajza pësoi vetëm disa gërvishtje në fytyrë dhe qafë.

Pas incidentit, ngjarja u mbyll menjëherë dhe kryetari i qytetit, Lin Chih-chien i cili më vonë kërkoi falje në “Facebook”.

Autoritetet do të hetojnë incidentin për t’u siguruar që nuk do të ndodhë më në të ardhmen.

Hsinchu, në verilindje të Tajvanit, është i njohur për erërat e tij të forta./21Media