Arrestohen për ryshfet dy punëtorë të KEDS-it

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Policia e Kosovës ka arrestuar sot G.G. dhe B.Th. në Pejë nën dyshimet për marrje ryshfeti nga një qytetar

Dy të dyshuarit, punëtorë të KEDS-it dhe të veshur me uniformë të KEDS-it, sipas policisë, kanë shkuar në shtëpinë e një personi, të cilit i thonë se ‘po harxhon rrymë shumë’.

Personi që denoncoi rastin në polici, u është përgjigjur punëtorëve të KEDS-it se e ka ngrohjen qendrore me rrymë dhe kjo është arsyeja pse fatura është e madhe.

Të dyshuarit nga viktima kanë kërkuar, secili nga 100 euro. Personi ka pranuar ofertën e të dyshuarve dhe pasi e kanë lënë vend takimin me të dyshuarit për dhënien e parave, ka raportuar rastin në polici.

Lidhur me rastin është konsultuar Prokurori i shtetit për krime të rënda dhe pas një pune operativo-hetimore, Njësiti i Hetimeve të dyshuarit i ka zënë në flagrancë, pasi kanë marrë paratë.

G.G. dhe B.Th. pasi intervistimit me urdhër të Prokurorit të Shtetit iu është caktuar masa e ndalimit policor 48 orë dhe ndaj tyre do të ndërmerren masa  ligjore.