Arrestohen të dyshuarit kryesor për sulmin ndaj Ziadin Selës

Arrestohen të dyshuarit në sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë ndaj deputetit Ziadin Sela

Sot herët në mëngjes është arrestuar Kire Gjeorgjievski, i dyshuari kryesor në sulmin e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë ndaj deputetit Ziadin Sela. Bashkë me të është arrestuar edhe babai i tij.
Në disa video-filmime nga kamerat e sigurisë të Parlamentit shihet ku Gjeorgjievski dhe babai i tij duke e goditur deputetin Sela në fytyrë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button