Arrestohet 52 vjeçari që ishte i shpallur në kërkim

Një 52 vjeçar u arrestua dje në Vlorë, i cili ishte i shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të narkotikëve.
Policia informoi se shtetasi ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar me 3 vjet e 7 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
“Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, bazuar dhe në inteligjencën informative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit: Ardian Braka, 52 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori”, Vlorë.”, bëri të ditur Policia e Shtetit.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./21Media

Back to top button