Arrestohet aktorja e njohur për ngasje nën ndikim të alkoolit

Aktorja Tiffany Haddish është arrestuar në Xhorxhia të premten nën dyshimin se kishte vozitur nën ndikim e alkoolit, sipas mediave lokale.
Sipas deklaratës, një oficer i Peachtree City “vëzhgoi një automjet që përputhej me përshkrimin dhe përfundimisht bëri një ndalim trafiku ndërsa automjeti u tërhoq në oborrin e një rezidence”.
“Hetimi i mëvonshëm çoi në arrestimin e znj. Tiffany Haddish për drejtimin e automjetit nën ndikim”, thuhet në deklaratë.
Haddish, 42 vjeçe, u transportua në burgun e kontesë Fayette pa incidente, thanë zyrtarët.
Përfaqësuesit e Haddish nuk mund të kontaktoheshin për koment.
Haddish, e cila ka luajtur në disa shfaqje televizive, është më e njohur për komedinë e saj stand-up dhe rolin në filmin komedi “Girls Trip”./21Media

Back to top button