Messi humbet dy ndeshjet me Argjentinën

1 min read

Paris Saint-Germain kishte qenë i dëshpëruar që Lionel Messi të mos thirrej për detyrën ndërkombëtare, dhe klubit francez iu plotësua dëshira me Lionel Scaloni duke e lënë ish-yllin e Barcelonës jashtë skuadrës së tij për t’u përballur me Kilin dhe Kolumbinë.

Argjentina e ka rezervuar tashmë vendin e saj në Kupën e Botës 2022 në Katar, kështu që nuk ka asnjë arsye të vërtetë për të shtyrë në këto ndeshje, prandaj klubi francez i bëri një apel të drejtpërdrejtë AFA-së për të lënë Messin jashtë skuadrës.

Dëmtimet kanë pllakosur sezonin e Messit dhe infektimi me COVID-19 gjatë periudhës së vitit të ri e ka bërë jetën edhe më sfiduese për të.