Arrestohet ish ministri i mjedisit Lefter Koka

Akuzohet për aferën me inceneratorëve
Ish-ministri i Mjedisit I Shqipërisë, Lefter Koka, është arrestuar paraditen e sotme me urdhër të prokurorisë së posaçme. Siç raportohet, ndaj ish-ministrit është caktuar masa e arrestit me burg. Lefter Koka akuzohet për “shpërdorim detyre”, “pastrim parash” dhe “korrupsion” në kohën kur drejtonte Ministrinë e Mjedisit.

Back to top button