Është arrestuar i dyshuari shtetas i Serbisë pasi qe i njëjti duke drejtuar një kamion në drejtim të Republikës së Kosovës nga Republika e Serbisë dhe me qëllim të përfitimit të shërbimeve më të shpejta kufitare ka dashur t’i korruptojë zyrtarët policorë të kufirit duke ju ofruar dhënie parash si ryshfet.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje rreth orës 14:15.

Me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media