Autobusi del nga rruga, 35 të vdekur

Të paktën 35 persona të vdekur ndërsa katër persona janë lënduar në një aksident në Tanzani

Policia e Tanzanisë njoftoi se të paktën 35 persona, prej të cilëve 32 fëmijë të vegjël, kanë humbur jetën kur vozitësi i autobusit që po dërgonte fëmijët në një shkollë fillore nga Arusha, humbi kontrollin mbi automjetin dhe doli nga rruga, transmeton AP.

Përveç fëmijëve të vdekur, jetën e kanë humbur edhe dy mësimdhënës dhe vozitësi.

Komandanti i policisë rajonale Charls Mkumbo tha se katër persona janë lënduar në aksidentin, i cili ndodhi në Karatu.

Sipas hetimeve të para, autobusi ka dalë nga rruga në afërsi të lumit Mlera në veri të vendit.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button