Autobusi përmbyset në autostradë, 4 të vdekur dhe 36 të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte në zonën Akçadağ të Turqisë.

Një autobus është përmbysur në autostradën Malatya-Kayseri, duke shkaktuar vdekjen e 4 personave dhe lëndimin e 36 të tjerëve.

Të lënduarit u dërguan me ambulancë në Spitalin Trajnues dhe Kërkimor të Malatya dhe në Qendrën Mjekësore Turgut Özal./21Media

Back to top button