Avazoviq- Kurtit: Mali i Zi ofron mbështetje të plotë për zgjidhje të përhershme për rajonin

Kryeministri i i Kosovës Albin Kurti është takuar me kryeministrin e Malit të zi, Dritan Abazoviq me të cilin kanë diskutuar për marrëdhëniet ndërmjet të dyja vendeve.
Abazoviq përmes një postimi në Twitter është zotuar se Mali i Zi i ofron mbështetje të plotë për zgjidhje të përhershme për rajonin.
“Sot fola me kryeministrin e Kosovës #AlbinKurti për lidhjet tona të mira në infrastrukturë, idetë e reja dhe përmirësimin e cilësisë së jetës së qytetarëve. Vazhdojmë të zhvillojmë marrëdhënie të mira fqinjësore”, ka shkruar Abazoviq në Facebook./21Media

Back to top button