Në emisionin Argument Plus të RTV21, I ftuar sonte është kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, me të cilin do të diskutohet për kandidaturën e tij në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit, listën zgjedhore, koalicionet e mundshme pas-zgjedhore, ulëset që LDK-ja synon ti zë në Kuvendin e Kosovës dhe tema të tjera të aktualitetit politik.

Me Hotin do të diskutohet edhe për menaxhimin e situatës pas vërshimeve në Kosovë dhe fondin për kompensim të dëmeve.

Emisioni Argument Plus transmetohet në RTV21 në orën 21:30, çdo të premte./21Media