Bajrami: Pres që javën tjetër të shqyrtohet projektligji për rimëkëmbje ekonomike

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Projektligji për rimëkëmbje ekonomike

Pas miratimit të buxhetit të rishikuar, ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, po kërkon nga Kuvendi edhe shqyrtimin dhe miratimin e pakos për rimëkëmbje ekonomike. Ministreja Bajrami  bën të ditur se për adresimin e krizës shëndetësore e në veçanti për çështje ekonomike, Ministria e Financave ka sponsorizuar një projektligj horizontal me një fond prej 385 milionë euro./21Media