Barcelona fiton një pikë të vështirë ndaj Espanyolit

Barcelona ka marrë një pikë në udhëtim te rivali lokal Espanyol në kuadër të javës së 24-të në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 2-2.
Barcelona tentoi deri në fund që të merrte së paku një pikë dhe këtë ia doli me anë të Luuk de Jong që shënoi në minutën e 90+7.
Pas javës së 24-të, Barcelona gjendet në vendin e katërt me 39 pikë, gjersa në xhiron e 25-të do të takohet me Valencian./21Media

Back to top button