BASHKËPUNIME DYPALËSHE – PO, “OPEN BALLKAN” – JO!

1 min read

KURTI: NUK JANË TË SIGURTA NISMAT QË BRENDA NUK E KANË BE-në

Liderë të rajonit u mblodhën sot në Shkup në Samitin “THE ECONOMIST” ku mori pjesë edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti.
Kryeministri Kurti, u shpreh se në takimin me kryeministrin e Maqedonisë së veriut Zoran Zaev dhe me zëvendëskryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviç, nuk kanë folur për iniciativën “Ballkani i Hapur” dhe se nuk beson në sigurinë e nismave që nuk e kanë brenda Bashkimin Evropian.(Raport i TV21-Maqedoni). /21Media