Bayerni e Dortmundi vazhdojnë me fitore

Bayerni e Dortmundi vazhdojnë me fitore

Kanë përfunduar pesë nga gjashtë ndeshjet e sotme në Bundesligan gjermane, me ç’rast, ka disa rezultate tejet interesante.

Pas 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Signal Iduna Park”, Borussia Dortmundi e ka mposhtur 3:0 Bochumin.

Po ashtu, fitore sot ka regjistruar edhe Bayern Munichu, i cili e ka mposhtur 4:3 si mysafirë skuadrën e Bochumit dhe tani është ngjitur në pozitën e parë në tabelë.

Fitore sot ka shënuar edhe skuadra e RB Leipzigut, e cila ka arkëtuar pikët e plota ndaj Hoffenheim, duke e mposhtur me rezultat 3:1.

Më poshtë mund të gjeni rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Bundesliga.

Augsburg 1:2 Eintracht Frankfurt

Dortmund 3:0 Bochum

Hertha Berlin 2:3 Bayern Munich

Hoffenheim 1:3 RB Leipzig

Mainz 0:3 Wolfsburg 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button