BBC: Çka deklaroi znj.Osmani?

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Presidentja në detyrë e Kosovës Vjosa Osmani në intervistën dhënë BBC-së foli për zhvillimet e fundit politike në vend. Tha se Albin Kurti nuk e ka thënë kurrë se nuk është i interesuar për dialogun me Serbinë, porse punësimi dhe drejtësia janë prioritet për të dy. Vjosa Osmani u përgjigj edhe për gjykimin e ish-presidentit Hashim Thaçi në Hagë, për bashkimin me Shqipërinë dhe çështje të tjera./21Media