Malaga ka befasuar duke mundur gjigantin katalunas

Malaga ka befasuar duke mundur gjigantin katalunas

Barcelona sonte u mposhtë nga skuadra e Malagas me rezultat 2:0.

Për fitoren e Malagas shënoi Ramirez në minutën e 32-të dhe Jony në minutën e 90-të, ndërsa Barcelona nuk arriti të shënojë asnjë gol.

Në minutën e 65-të, Neymar u ndëshkua me karton të kuq duke bërë kështu edhe më të vështirë shënimin e ndonjë gole./21Media