Begaj të hënën në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, vjen në Kosovë të hënën, në vizitë zyrtare. Ai u ftua nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e fillimit të mandatit të tij.
Në orën 10:00, Presidentja Osmani do ta presë presidentin Begajn me ceremonitë më të larta shtetërore në sheshin “Ibrahim Rugova”, në Prishtinë.
Pas ceremonisë së pritjes, Presidentja Osmani do të zhvillojë takim me presidentin e Begaj, si dhe në fund të takimit do të kenë deklaratë të përbashkët për media./21Media

Back to top button