Besa Famgas dhe FHK dënojnë thirrjet nacionaliste të tifozëve të Borcit

Klubi hendbollistik Besa dhe sekretari i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, kanë reaguar ashpër pas ndeshjes së kampionit kosovar ndaj Borcit të Banjallukës në Kupën e Evropës. Tifozët e kësaj skuadre kanë bërë thirrje dhe raciste kundër shqiptarëve dhe kundër shtetësisë së Kosovës gjatë gjithë takimit.(E pergaditi-Art KUQI)./21Media

Back to top button