“Beti e shëmtuar” rikthehet pas 21 vjetësh me sezonë të re

Një lajm i mirë mbërrin për dashamirët e serialeve dhe telenovelave, përveç fansave të Betty, la fea , produksioni kolumbian që fitoi zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën, protagonistët e kësaj historie ranë dakord të bashkëpunojnë sërish në një projket. që pritet të transmetohet në vitin 2023, përcjell portali rtv21.tv
Ana María Orozco( Betty) dhe Jorge Enrique Abello(Armando)  do të jenë pjesë e serialit i cili do të prodhohet nga Onceloops Media.
Mesa duket, këto dy kompani kanë përgatitur një projekt inovativ në të cilin do të prezantojnë dy versione të së njëjtës histori, me qëllim që ta çojnë shikuesin në një rrugë spekulimesh dhe misteresh, në mënyrë që t’u përgjigjen pyetjeve për të ardhmen e çiftit kryesor.

“Është një projekt i paprecedentë ku shikuesi do të përballet me një eksperiencë imagjinare në ekran si kurrë më parë. Pyetja e madhe është: a do të divorcohet çifti më ikonë në botën e telenovelave?” Përshkruan deklaratën e kompanisë për portalin Produ , e cila konfirmoi ribashkimin në setin e regjistrimit të Orozco dhe Abello, 21 vjet pas Ugly Betty .
Edhe pse për momentin këta dy personazhe nuk e kanë përmendur projektin në rrjetet sociale apo njoftimet zyrtare, kompanitë që ndajnë bashkëprodhimin e serialit pohuan se kanë pritshmëri të më dha për historinë më të re të çiftit të famshëm, përcjell portali rtv21.tv.

“Ka shumë kohë që nuk kemi në dorë një projekt që mund të shkaktojë sensacionin ndërkombëtar që do të arrijë ky serial. Ne kemi pritshmëri të jashtëzakonshme dhe klientët miqësorë që kanë dëgjuar për projektin na sigurojnë se sa i suksesshëm do të jetë ai”, tha Roxana Rotundo, CEO aktuale e VIP 2000 TV, duke iu referuar sensacionit që mund të shkaktojë projekti.

Me sa duket, producentët synojnë se do të bëhet një sukses botëror, pasi do të punojnë me standarde të larta. “ Falë punës së përbashkët të VIP 2000 dhe Onceloops arritëm të bashkojmë këtë dyshe , e cila për shkak të krijimtarisë së përmbajtjes për një temë që na prek të gjithëve dhe një produksion me standard të lartë ndërkombëtar, e bën këtë projekt atë që do të jetë një ikonë.” , ishin fjalët e Sebastián Mellino, i cili është krijuesi i serialit dhe CEO i Onceloops.
Nga ana tjetër, Rosalind Rotundo, zëvendëspresidente e shitjeve në TV VIP 2000, siguroi se një nga avantazhet e këtij projekti është se përshtatet drejtpërdrejt me ndryshimet që po ndodhin në botën audiovizive./21Media

Back to top button