Bie TikToku

Rrjeti social TikTok ka rënë së funksionuari mëngjesin e së enjtes, duke i lënë përdoruesit e frustruar.
Sipas DownDetector, një faqe interneti që monitoron ndërprerje të tilla, problemet filluan rreth orës 10:40 të mëngjesit.
Pothuajse 3000 ankesa janë regjistruar në lidhje me aplikacionin, i cili është në pronësi të kompanisë kineze ByteDance.
Një total prej 53% e përdoruesve që kanë probleme kanë raportuar probleme me vetë aplikacionin, 32% me “news feed” dhe 15% me lidhjen e tyre me serverin.
DownDetector mbledh raportet e ndërprerjeve nga burime të shumta, duke përfshirë mediat sociale dhe aplikacionet celulare.
TikTok nuk ka zbuluar ende shkakun e problemit./21Media

Back to top button