Bien temperaturat, pritet edhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, pasdite vranësirat do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për riga lokale shiu.
Bëhet e ditur se do të ketë rënie të temperaturave minimale.
Tutje, IHMK bën të ditur se në mbrëmje rigat e shiut parashihen të shëndrrohen në fjolla bore, ndërsa në viset malore parashihet të ketë vetem reshje bore./21Media

Back to top button