Biznesmeni “varros” veturën e tij për ta vozitur në botën tjetër

Miliarderi i çuditshëm, Chiquinho Scarpa tronditi banorët e vendlindjes së tij në Brazil kur njoftoi se do ta “varroste” Bentley-n e tij të dashur.
Biznesmeni tha se do të varroste makinën e tij luksoze prej 500,000 dollarësh në mënyrë që të mund ta drejtonte atë në jetën e përtejme, transmeton rtv21.tv.
62-vjeçari Scarpa tha se ishte frymëzuar pasi kishte parë një dokumentar televiziv mbi egjiptianët, të cilët u varrosën me gjërat e tyre më të çmuara.
Ai postoi foto të tij në “Facebook” duke përdorur një gërmues mekanik për të zbuluar një vend pushimi të përshtatshëm për makinën në kompleksin e tij pallati në Sao Paul.
Plani i tij u kritikua në mediat sociale, duke e etiketuar atë si mizor, elitar dhe të çmendur.
Aktivistët e varfërisë e kryqëzuan atë duke thënë se makina mund të ishte dhuruar për bamirësi./21Media

Back to top button