BMW mbyllet përkohësisht

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Shkak koronavirusi

BMW pritet t’i mbyllë degët e saj në Evropë dhe Afrikën e Jugut deri më 19 prill.

“Që nga sot, ne do t’i mbyllim degët tona evropiane të prodhimit të automobilave dhe fabrikën në Rosslyn në Afrikën e Jugut”, deklaroi shefi i korporatës, Oliver Zipse në konferencën për medie në Mynih.

Nga koronavirusi numri i të prekurve në botë ka shkuar në 200 mijë, ndërsa 8,008 pacientë kanë vdekur./21Media