Boateng shpallet fajtor për sulm fizik ndaj ish të dashurës

1 min read

Futbollisti gjerman, Jerome Boateng është shpallur fajtor nga Gjykata në Munich, për sulm fizik ndaj ish të dashurës së tij, Sherin Senler.

Boateng i shpëtoi për fat të mirë burgut, meqë sipas informacioneve të para, i njëjti mund të dënohej deri në pesë vjet burg për shkak të peshës së akuzës, por gjithçka përfundoi më një gjobë në vlerë 1.8 milion euro.

U dëgjuan deklaratat e të dy palëve, Senler hodhi akuza mbi Boateng, se i njëjti e kishte sulmuar fizikisht atë, kapur për flokë e ka kafshuar, duke e goditur sa e la pa frymë, pas një argumenti mes tyre.

Boateng mohoi si fillim këto akuza, duke thënë se ishte Senler ajo që u bë agresive dhe e sulmoi futbollistin.

Ish çifti janë prindër të dy vajzave binjake.

I gjithë konflikti nisi gjatë një pushimi të tyre në vitin 2018./21Media