BE bën thirrje të shfrytëzohet propozimi franko-gjerman 

Borrell: Kemi marrë përgjigje nga të dyja palët, jemi duke i studiuar ato
Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borell, ka pohuar se Bashkimi Evropian para verës ka propozuar një plan për Kosovën dhe Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve. Borrell ka thënë se ka marrë përgjigje nga Prishtina dhe Beogradi për  planin e BE-së dhe se ato po analizohen. Bashkimi Evropian ndërkohë u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që ta shfrytëzojnë propozimin franko-gjerman për marrëveshje përfundimtare./21Media

Back to top button