Cameron Diaz rikthehet në skenën e filmit

2 min read

(Dimitrios Kambouris/Getty Images for SiriusXM)

Pas tetë vitesh pauze nga skena e filmit, Cameron Diaz do të paraqitet sërish me një rol të ri.

Ajo në vitin 2018 jka njoftuar se po pensionohej nga Hollywood, por vendosi të luajë në filmin e ri të Netflix “Back in Action”, bashkë me Jamie Foxx. Të dy aktorët në vitin 2014 janë paraqitur me role në filmin “Annie”, që ishte paraqitja e fundit e Diaz në një film.

Cameron Diaz në një postim në intstagram me këtë rast shkroi se vetëm Foxx arriti ta kthejë atë në aksion. Ajo po ashtu shkroi se mezi pret të bëhet pjesë e filmit, për të cilin ka thënë se do të jetë si një eksplodim.

Netflix ende nuk ka bërë të ditur ndonjë datë të lansimit të filmit, por Fox në Twitter shkroi se prodhimi i tij do të fillojë këtë vit.

Regjinë e filmit do ta bëjë Seth Gordon. Detaje të tjera rreth tij nuk janë bërë të ditura.

Foxx shënoi kthimin e Diaz në film në Twitter, ku postoi një video, ku dëgjohet biseda e tyre.

Ajo tha se është e emocionuar, por se nuk e di se do ta bëj këtë, se si do të kthehet.

Në këto momente, Foxx i ofroi në linjë një person, i cili u pensionua, por që sërish u kthye në punë, pra që e di se si duhet të bëjë këtë. Ai është Tom Brady, i cili u pensionua nga liga nacionale amerikane e futbollit në fillim të këtij viti, por që iu bashkua sërish ekipit Tampa Bay Buccaners.

Diaz, edhe pse nuk ishte aktive vitet e fundit në Hollywood, u angazhua në një punë tjetër. Ajo lansoi një markë të verës organike.

Vitin e kaluar, ajo ka deklaruar se si nënë nuk mund të imagjinojë më të jetë në xhirime për 16 orë në ditë. Megjithatë, po ashtu, ka thënë se kurrë s’i dihet.

Aktorja Cameron Diaz është martuar me këngëtarin Benji Madden në vitin 2015 dhe kanë vajzën Raddix, të cilën Diaz e ka lindur në vitin 2020./21Media