Celine Dion anulon koncertin për shkaqe shëndetësore

Artistja, Celine Dion po përfundon turneun e saj Botëror “Courage” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada.
Këngëtarja ndau lajmin e keq me fansat të shtunën, duke thënë se do t’i duhej të kalonte pranverën duke u rikuperuar nga “spazma e rëndë dhe e vazhdueshme e muskujve” duke penguar aftësinë e saj për të performuar.
“Unë me të vërtetë shpresoja se do të isha mirë të shkoja deri tani, por supozoj se duhet të jem më e duruar dhe të ndjek regjimin që mjekët e mi më përshkruajnë. Ka shumë organizim dhe përgatitje që shkon në shfaqjet tona dhe kështu ne duhet të marrim vendime sot që do të ndikojnë në planet dy muaj më vonë. Do të jem shumë e lumtur të rikthehem në shëndet të plotë, si dhe të gjithë ne të kalojmë këtë pandemi dhe mezi pres të rikthehem përsëri në skenë”, ka thënë Dion, transmeton rtv21.tv
Pjesa e mbetur e turneut botëror të “Dion’s Courage” në Amerikën e Veriut ishte caktuar për datat midis 9 marsit dhe 22 prillit.
Dion kishte kryer tashmë 52 shfaqje në të gjithë Amerikën e Veriut për turneun, duke filluar përpara se pandemia COVID-19 të mbyllte argëtimin drejtpërdrejt në mars të vitit 2020.
Ky nuk është ndryshimi i parë në planifikimin që Dion ka zgjedhur të angazhohet për hir të rimëkëmbjes mjekësore./21Media

Back to top button