Meteorologu Besim Aliu për RTV21 ka bërë të ditur se çfarë dimri na pret sivjet.

Ai ka thënë se dimri në Ballkan dhe në Kosovë varet nga Oqeani Paqësor dhe Vorbulla Polare e cila përmban sasi të madhe të ajrit të ftohtë, kështu që prezenca e saj do të ndikojë që të kemi ulje temperaturave dhe reshje të borës.

“Reshje do të kemi bukur intensive, meqë deri më tani patëm reshje shiu… reshje bore priten prapë. Sipas statistikave reshje bore mund të kemi deri në prill”, ka thënë Aliu për emisionin për emsionin “Për ditë të mbarë” në RTV21./21Media