Çfarë e nxiti përplasjen në Kuvend, flet Xhavit Haliti

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti, në emisionin “Argument Plus” në RTV21, ka folur për përplasjen që ndodhi të enjten në Kuvendin e Kosovës në mes të deputetëve të PDK-së dhe deputetëve dhe ministrave të VV-së.

“Filloi pothuasje për çështje të së kaluarës dhe përplasjet ishin me akuza e kundërakuza. Ato që ndodhën ishin më shumë përplasje, reagim edhe i PDK-së, por ishte edhe provokim ndaj PDK-së që u bë në sallë”, ka thënë Xhavit Haliti në “Argument Plus”./21Media