Temperatura më e lartë e ditës deri +16°C

Temperatura më e lartë e ditës deri +16°C

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe pak më i ngrohtë, në disa vende me reshje të shkurtëra kurse në male borë e lehtë.

Do të fryej erë e lehtë deri mesatare, perëndimore dhe veriperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga katër në shtatë, dhe më e larta e ditës nga 12 në 16 gradë./21Media