Çfarë moti do të mbajë sot?

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira e me shi të herëpashershëm

Do të fryej erë e lehtë deri mesatare, nga jugu dhe jugperëndimi.

Temperatura më e ulët e ditës do të jetë nga 7 deri në 12, kurse ajo më e larta e ditës nga 19 në 23 gradë.

Kushtet e pafavorshme të motit do të shkaktojnë probleme të zakonshme te shumica e njerëzve me sëmundje kronike,sidomos astmatikëve dhe atyre me sëmundje kardio- vaskulare pacientët të cilëve iu rekomandohet kujdes i shtuar. Reaksionet e mundshme meteoropatike manofestohen si dhimbje reumatike dhe pagjumësi./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button