Kroacia i dhuron Kosovës 10 mijë doza të vaksinave anti-COVID

Kroacia i dhuron Kosovës 10 mijë doza të vaksinave anti-COVID

 Kroacia mbështet dialogun Kosovë-Serbi nën administrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me një zgjidhje të pranueshme për të dyja palët. Kështu deklaroi në Prishtinë, kryediplomati kroat, Gordan Gërlliq- Radman, duke theksuar njëherësh se shteti kroat i ka ofruar 10 mijë doza të vaksinave anti-COVID për popullin e Kosovës. Radman u prit nga homologia e tij, Donika Gërvalla dhe nga presidentja, Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti./21Media