Chelsea kontakton Man Cityn për transferimin e Sterlingut

Chelsea po përgatit një lëvizje për Raheem Sterling pas kontaktit me Manchester City.
Thomas Tuchel mendohet se dëshiron që reprezentuesi anglez me sulmuesin Romelu Lukaku të ribashkohet me Interin në formë huazimi me dyshime të mbetura mbi të ardhmen e Hakim Ziyech dhe Christian Pulisic.
Asnjë ofertë zyrtare nuk është bërë ende për 27-vjeçarin, i cili ka 12 muaj të mbetur në kontratën e tij aktuale me Cityn.
Reprezentuesi anglez ende nuk ka thënë publikisht nëse ai do të ishte i hapur për një lëvizje.
Sterling luajti më shumë minuta si sulmues se çdo sulmues tjetër i Cityt sezonin e kaluar, por konkurrenca do të rritet me ardhjen e Erling Haaland, megjithëse Jesus do të përfundojë së shpejti kalimin e tij te Topçinjtë.
Ai u la jashtë formacionit fillestar për një numër ndeshjesh të mëdha sezonin e kaluar, duke përfshirë të dy ndeshjet gjysmëfinale të Champions League kundër Real Madridit dhe fitoren e ditës së fundit ndaj Aston Villa.
Sterling ka zbuluar në të kaluarën një dëshirë për të luajtur jashtë vendit në një moment të karrierës së tij dhe Real Madrid dhe Barcelona kanë shfaqur interes për të më parë.
Pas periudhës katastrofike të nënshkrimit të rekordeve të klubit me Lukakun, Chelsea po kërkon të rifreskojë skuadrën e tyre./21Media

Back to top button