Chelsea nuk ia doli sërish, City mposhti Dortmundin

Përfunduan edhe ndeshjet tjera të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, përkatësisht ato të rrethit të dytë dhe rezultate e dala nga këto ballafaqime të sontme ishin mjaft befasuese.

Ndeshja që mbase pati vëmendjen më të madhe ishte ajo e zhvilluar në “Etihad”, ku u përballën Manchester City dhe Borussia Dortmundi dhe fitorja në fund i takoi skuadrës angleze me rezultat 2-1 duke siguruar tri pikë të plota dhe duke bërë kështu shkëputje në vendin e parë me gjashtë pikë në Grupin G.

Dortmundi kaloi në avantazh me golin e Bellingham në minutën e 56, por skuadra e Pep Guardiolas përmbysi rezultatin brenda katër minutave me golat e realizuara nga Stones dhe Haaland.

Sfidë tjetër interesante u zhvillua në “Santiago Bernabeu”, ku Real Madridi triumfoi me rezultat 2-0 ndaj skuadrës gjermane, RB Leipzgi me golat e realizuara nga Valverde dhe Marco Asensio.

Chelsea nuk arriti që të marrë tri pikë të plota nga ballafaqimi me Salsburgun në “Stamford Bridge” duke barazuar 1-1, sfidë, në të cilën sulmuesi shqiptar, Armando Broja, luajti në 25 minutat e fundit dhe pati një paraqitje mjaft të mirë.

Juventusi u mposht nga Benfica me rezultat 2-1, kurse PSG mposhti Maccabi Haifan me rezultat 3-1.

Më poashtë janë të gjitha rezultat e ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve:

Milan-Dinamo Zagreb 3-1

Shakhtar Donetsk-Celtic 1-1

Chelsea-Salsburg 1-1

Kopenhag-Sevilla 0-0

Juvnetus-Benfica 1-2

Maccabi Haifa-PSG 1-3

Manchester City-Borussia Dortmund 2-1

Ranger-Napoli 03

Real Madrid-RB Leipzig 2-0

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button