Cher akuzohet se ka punësuar burra për të rrëmbyer djalin e saj

Cher është akuzuar se ka punësuar burra për të rrëmbyer djalin e saj nga një hotel ku ai po qëndronte me gruan e tij vitin e kaluar.

Dokumentet e gjykatës të paraqitura nga gruaja e Elijah Blue Allman, Marieangela King, pretendojnë se katër burra e “hoqën” atë nga një dhomë hoteli në Nju Jork në përvjetorin e tyre në nëntor 2022.
Dyshja thuhet se kishin qenë në hotel në përpjekje për të shpëtuar martesën e tyre pas paraqitjes së kërkesës për divorc në 2021.

Në dokumentet gjyqësore të paraqitura si pjesë e procedurave të divorcit në Gjykatën e Lartë të Los Anxhelosit që janë bërë publike së fundmi, zonja King tha se ajo dhe zoti Allman kishin kaluar 12 ditë në hotel “duke punuar për martesën tonë”.

Por “pasi kaluam këto 12 ditë së bashku në Nju Jork, më 30 nëntor 2022, natën e përvjetorit tonë të martesës, katër persona erdhën në dhomën tonë të hotelit dhe e hoqën [Z. Allman] nga dhoma jonë”, pohoi ajo në një deklaratë gjykate të bërë në dhjetor 2022.

“Më tha një nga katër burrat që e morën atë se ata ishin punësuar nga nëna [e zotit Allman],” pretendoi ajo.

Në dokumentet e gjykatës, zonja King tha se burri i saj kishte marrë trajtim në një institucion mjekësor që nga gushti 2022 – por ajo pretendoi se nuk i ishte thënë se ku ishte dhe nuk kishte mjete për ta kontaktuar atë.

“Për momentin nuk jam në dijeni të mirëqenies apo vendndodhjes së burrit tim”, tha ajo në dhjetor, duke shtuar se ishte “shumë e shqetësuar dhe e shqetësuar për të”.

Allman, 47 vjeç, është djali i ikonës së popit Cher dhe ish-bashkëshortit të saj, muzikantit të ndjerë të rock-ut, Gregg Allman .

Ai u martua me zonjën King – nga Britania e Madhe – në vitin 2013. Të dy janë muzikantë.

Allman ka folur më parë për abuzimin e tij me drogën dhe luftën ndaj varësisë, duke përshkruar në një intervistë me Entertainment Tonight në 2014 se si kishte përdorur drogë që nga mosha 11-vjeçare./21Media

Back to top button